77142800 - 77142887 info@t-dco.ir
دسربرفی
دسربرفی

دسربرفی

مواد لازم:

شیر 1 لیتر

شیر اضافه (برای ترکیب با پودر کرم شانتی) 125 میلی لیتر

آرد 1 پیمانه

شکر 1 پیمانه

پودر کرم شانتی1 بسته

نشاسته ذرت 1 قاشق غذاخوری

کره 125 گرم

وانیل نوک قاشق چای خوری

پودر نارگیل به مقدارلازم

 

دسر برفی چیست؟ دسربرفی یا رویای زمستان، یک دسر زمستونی و عالی است.  این دسر خوشمزه متعلق به کشور ترکیه است. دسر برفیترکیه در ظاهر شباهت هایی با باسلوق ایرانی دارد. زیرا دسر برفی با پودر نارگیل تهیهمی شود. در فصل زمستان، تهیه دسر برفی با بافتی عالی و سبک، بسیار دلچسب می باشد. این دسر با ظاهری زیبا و به رنگ رویایی زمستان، طعم لذیذی هم دارد. تهیه دسر برفی خوشمزه بسیار آسان بوده و نیازی به پختن ندارد.

🍀طرز تهیه :

 مرحله اول:

برای تهیه دسر برفی،ابتدا در تابه ای آرد و نشاسته ذرت را همراه با کره روی حرارت قرار داده و تفت دهید تا خامی آرد گرفته شود.

مرحله دوم:

پس از اینکه آردو نشاسته ذرت کمی تفت داده شد، سپس 1 لیتر شیر به همراه 1 پیمانه شکر را به آن اضافهکنید. هم بزنید تا شکر کاملا حل شده و مخلوط به غلظتی  مثل فرنی برسد. (حدود 10 الی 15 دقیقه زمان لازماست تا مخلوط غلیظی داشته باشید) پس از گذشت این مدت، وقتی می خواهید تابه را از رویحرارت بردارید، وانیل را نیز به مواد اضافه کنید.

مرحله سوم:

در این مرحله پودرکرم شانتی را در 125 میلی لیتر شیر حل کرده و هم بزنید تا مخلوط آن هامثل خامه فرمگرفته بشود. (در دستور تهیه دسر برفی، به جای ترکیب پودر کرم شانتی و شیر، می توانیداز خامه فرم گرفته و یا پودر خامه نیز استفاده کنید)

 

مرحله چهارم:

در ظرفیکه می خواهید دسر برفی را در آن سرو کنید، یک لایه ضخیم پودر نارگیل بریزید. سپس نصف مواد دسر را روی پودر نارگیل ریخته و روی آن را با مخلوط پودر کرم شانتی و شیر، کاملا بپوشانید.مجددا روی مواد را پودر نارگیل ریخته و سطح دسر را با پودر نارگیل پوشش دهید. ظرف حاوی دسر را برای مدت 8 الی 9 ساعت درون یخچال قرار دهید. پس از گذشت این زمان، دسر برفی شما آماده سرو می باشد. می توانید روی آن را به دلخواه تزئین کرده، برش بزنید و درظرف مناسب سرو کنید.

🌸نکات:

 کرم شانتی یک کرم ترکیه ای مشابه خامه فرم گرفته می باشد. پودر کرم شانتی را از لوازم قنادی ها تهیه کنید. این پودر را باید با شیرمخلوط کرده تا به فرم مورد نظر برسد. اما شما می توانید به جای ترکیب پودر کرم شانتی و شیر، از خامه قنادی فرم گرفته هم استفاده کنید. مزیتی که پودر کرم شانتی نسبت بهخامه قنادی دارد این است که، کرم شانتی چربی کمتری داشته و در نتیجه تا حدودی رژیمی می باشد.

 

شما می توانید دسربرفی قالبی تهیه کنید. به این صورت که فنجان یا قالب مورد نظر را تر کرده، از مواد دسر و کرم شانتی داخل آن بریزید و سپس درون یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. پس ازگذشت زمان لازم، دسر را از قالب یا فنجان جدا کرده و به طور کامل آغشته به پودر نارگیل کنید.

تمام